Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Terneuzen (kthjellim).


Terneuzen është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 317.78 km² dhe popullsi 54864 banorë[1]. Terneuzen është kryeqendra e komunës.

Terneuzen
—  komuna  —
stema_figuraTerneuzen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Terneuzen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°17′35″V 3°50′04″L / 51.2930556°V 3.83445°L / 51.2930556; 3.83445 (Terneuzen)Koordinatat: 51°17′35″V 3°50′04″L / 51.2930556°V 3.83445°L / 51.2930556; 3.83445 (Terneuzen)
Sipërfaqja 317,78 km2
Popullsia 54.864 banorë 2011
Dendësia 172,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0115
Kodi Postar 4520-4523, 4530-4559, 4570-4579
Kodi statistikor 0715
Terneuzen is located in Hollandë
Terneuzen
Terneuzen
Terneuzen – harta_foto
www.terneuzen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Zelanda