Sasho Vasilevski

politikan nga Maqedonia

Sasho Vasilevski (maqedonisht: Сашо Василевски; i lindur më 16.6.1966, në Ohër) është një politikan maqedonas nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Sasho Vasilevski kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

ReferimeRedakto

  1. ^ "Sasho Vasilevski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)