Sassenheim

fshat në Hollandë

Sassenheim është një qytezë në Teylingen, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Sassenheim
Sassenheim Sunbeam.jpg
Flamuri i Sassenheim
Stema zyrtare e Sassenheim

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Sassenheim – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website