Sauda është një komunëqarkun Rogaland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 546 km² dhe popullsi 4878 banorë[1].

Sauda
Smelteverket.png
Stema zyrtare e Sauda
Popullsia
 • Gjithsej4.878
Faqja zyrtarewww.sauda.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Sauda – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto