Schiedam është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 19.89 km² dhe popullsi 75792 banorë[1]. Schiedam është kryeqendra e komunës.

Schiedam
Flamuri i Schiedam
Stema zyrtare e Schiedam
Popullsia
 • Gjithsej75.792
Faqja zyrtarewww.schiedam.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto