Schiermonnikoog është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 199.07 km² dhe popullsi 941 banorë[1]. Schiermonnikoog është kryeqendra e komunës.

Schiermonnikoog
Flamuri i Schiermonnikoog
Stema zyrtare e Schiermonnikoog
Popullsia
 • Gjithsej941
Faqja zyrtarewww.schiermonnikoog.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Provinca Friesland