Schlieren

komunë në Zvicër

Shlireni është qytet në Zvicër.

Shliren
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Qarku Kanton Zürich
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.38 km2
Popullsia 13.278 ( 31 dhjetor 2006) banorë

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

EkonomiaRedakto

Arsimi dhe kulturaRedakto

SportiRedakto

NgjarjetRedakto

TransportiRedakto

TurizmiRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto