Schoonhoven

Schoonhoven është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 6.96 km² dhe popullsi 11986 banorë[1]. Schoonhoven është kryeqendra e komunës.

Schoonhoven
Flamuri i Schoonhoven
Stema zyrtare e Schoonhoven
Popullsia
 • Gjithsej11.986
Faqja zyrtarewww.schoonhoven.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto