Semajë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë.

Semajë
Fshat
Vendndodhja
Semajë is located in Kosova
Semajë
Semajë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 17″ Veri

21° 7′ 60″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto