Senan, Tarragona

komunë në Spanjë


Senan është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Senan ka 55 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.7 km2.

Senan
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Senan.svg
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Kryetari i Bashkisë Núria Albà i Alegret
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.7 km2
Lartësia 652 m (m.n.d.)
Popullsia 55 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43146
Faqja Zyrtare www.senan.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Koordinatat: 41°28′19″V 1°5′18″P / 41.47194°V 1.08833°P / 41.47194; -1.08833