Sfaraçaku i Poshtëm

fshat në Kosovë

Sfaraçak i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Manzë e Poshtme.

Sfaraçak i Poshtëm
Manzë e Poshtme
Fshat
Vendndodhja
Sfaraçak i Poshtëm is located in Kosova
Sfaraçak i Poshtëm
Sfaraçak i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 570 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 16″ Veri

21° 0′ 18″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto