Shala (Vushtrri)

fshat në Kosovë

Shalë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shalës.

Shalë
Shalës
Fshat
Vendndodhja
Shalë is located in Kosova
Shalë
Shalë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 616 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 25″ Veri

20° 56′ 51″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto