Shigemitsu Sudo

futbollist japonez

Shigemitsu Sudo (lindur më 2 Prill 1956) është një ish-futbollist japonez.

Shigemitsu Sudo
Të dhënat personale
Emri i plotëShigemitsu Sudo
Data e lindjes (1956-04-02) 2 Prill, 1956 (65 vjeç)
Vendi i lindjesMikasa, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1979–1987Hitachi
Ekipi kombëtar
1979–1981Japonia13(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 13 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 1 0
1980 8 0
1981 4 0
Gjithsej 13 0

Lidhje të jashtmeRedakto