Shiho Kohata

futbolliste japoneze

Shiho Kohata (高畑 志帆 Kohata Shiho?, lindur më 12 Nëntor 1989) është një futbolliste japoneze.

Shiho Kohata
Të dhënat personale
Emri i plotëShiho Kohata
Data e lindjes (1989-11-12) 12 Nëntor, 1989 (30 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–Urawa Reds124(9)
Ekipi kombëtar
2014–2015Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 2 0
Gjithsej 2 0

ReferimetRedakto

  1. ^ 2014 Japan Football Association(japonisht)