Shiroki Breg (Široki Brijeg) (Loudspeaker.svg shqiptim ) është një qytet në Bosnje dhe Hercegovinë. Shtrihet në Kantonin Perëndimor Hercegovina, si një njësi e Federatës së Bosnje dhe Hercegovinës. Ai është një nga dymbëdhjetë qytetet zyrtare te Bosnjës dhe Hercegovinës.

Lidhje të jashtmeRedakto

Koordinatat: 43°23′V 17°36′L / 43.383°V 17.600°L / 43.383; 17.600