Shkozë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Shkozë
Fshat
Vendndodhja
Shkozë is located in Kosova
Shkozë
Shkozë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lumë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 9′ 50″ Veri

20° 35′ 28″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto