Shlivovica

fshat në Kosovë

Shlivovicë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lajthizë.

Shlivovicë
Lajthizë
Fshat
Vendndodhja
Shlivovicë is located in Kosova
Shlivovicë
Shlivovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 23″ Veri

20° 59′ 42″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto