Shtitarica

fshat në Kosovë

Shtitaricë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shtruherë.

Shtitaricë
Shtruherë
Fshat
Vendndodhja
Shtitaricë is located in Kosova
Shtitaricë
Shtitaricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 34″ Veri

20° 55′ 55″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto