Shu Kurata

futbollist japonez

Shu Kurata (lindur më 26 Nëntor 1988) është një futbollist japonez.

Shu Kurata
Të dhënat personale
Emri i plotëShu Kurata
Data e lindjes (1988-11-26) 26 Nëntor, 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualGamba Osaka
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007–Gamba Osaka
2010JEF United Chiba
2011Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
2015Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtmeRedakto