Shunta Tanaka

futbollist japonez

Shunta Tanaka (田中 駿汰 Tanaka Shunta?, lindur më 26 Maj 1997) është një futbollist japonez.

Shunta Tanaka
Të dhënat personale
Emri i plotëShunta Tanaka
Data e lindjes (1997-05-26) 26 Maj, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualHokkaido Consadole Sapporo
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2020–Hokkaido Consadole Sapporo
Ekipi kombëtar
2019–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 1 0
Gjithsej 1 0

ReferimetRedakto