Siegfried & Roy lindi më 13 Qershor, 1939Rosenheim, Bavaria, German Reich / 3 tetor, 1944Nordenham, Lower Saxony, German Reich – 8 maj, 2020Las Vegas, Nevada. Është një aktor dhe komedian. Ata ishin një duo i magjistarëve dhe argëtuesve gjermano-amerikanë, të njohur më së miri për paraqitjet e tyre me luanë të bardhë dhe tigër të bardhë.

Siegfried & Roy
U lind në
Siegfried Tyron Fischbacher
Uwe Ludwig Horn

13 Qershor, 1939 (Siegfried)
3 tetor, 1944 (Roy)
Rosenheim, Bavaria, German Reich (Siegfried)
Nordenham, Lower Saxony, German Reich (Roy)
Vdiq8 maj, 2020 (Roy)
Kombësiaalmanca-amerikan
TitulliSiegfried & Roy, 2012
Faqja në rrjethttps://www.siegfriedandroy.com

Filmografia Redakto

Diskografia Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Siegfried & Roy – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.