Sint-Michielsgestel është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 59.89 km² dhe popullsi 28128 banorë[1]. Sint-Michielsgestel është kryeqendra e komunës.

Sint-Michielsgestel
Flamuri i Sint-Michielsgestel
Stema zyrtare e Sint-Michielsgestel
Popullsia
 • Gjithsej28.128
Faqja zyrtarewww.sint-michielsgestel.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto