Sittard është një qytezë në Sittard-Geleen, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Sittard
Sittard Michaelskerk.jpg
Flag of Sittard
Official seal of Sittard

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Sittard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website

Stampa:Provinca Limburgu