Sittard-Geleen është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 80.62 km² dhe popullsi 94756 banorë[1]. Sittard është kryeqendra e komunës.

Sittard-Geleen
Sittard, de Markt met diverse monumentale panden en de Sint-Petrus' Stoel van Antiochiëkerk op de achtergrond IMG 8193 2021-02-21 09.47.jpg
Flamuri i Sittard-Geleen
Popullsia
 • Gjithsej94.756
Faqja zyrtarewww.sittard-geleen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Limburgu