Skånland është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 495 km² dhe popullsi 3005 banorë[1].

Skånland
Stema zyrtare e Skånland
Popullsia
 • Gjithsej3.005
Faqja zyrtarewww.skanland.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto