Skaun është një komunëqarkun Sør-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 224 km² dhe popullsi 6326 banorë[1].

Skaun
Stema zyrtare e Skaun
Popullsia
 • Gjithsej6.326
Faqja zyrtarewww.skaun.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Skaun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto