Skivjan është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Skivjan
Fshat
Vendndodhja
Skivjan is located in Kosova
Skivjan
Skivjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 51″ Veri

20° 22′ 59″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto