Skromë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Skromë
Fshat
Vendndodhja
Skromë is located in Kosova
Skromë
Skromë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 861 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 30″ Veri

21° 1′ 15″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto