Sluis është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 307.01 km² dhe popullsi 23983 banorë[1]. Oostburg është kryeqendra e komunës.

Sluis
Sluis view.jpg
Flamuri i Sluis
Stema zyrtare e Sluis
Popullsia
 • Gjithsej23.983
Faqja zyrtarewww.gemeentesluis.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Zelanda