Smaqi (Prizren)

fshat në Kosovë

Smaq është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ardianë.

Smaq
Ardianë
Fshat
Vendndodhja
Smaq is located in Kosova
Smaq
Smaq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 372 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 4″ Veri

20° 43′ 21″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto