Smithson Tennant

kimist britanik

Smithson Tennant lindi më 30 nëntor të vitit 1761 në SelbyNorth Yorkshire, dhe vdiq më 22 shkurt të vitit 1815 në Boulogne. Ishte një kimist anglez. Nuvola apps edu science.svg Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.

Smithson Tennant in Finkle Street, Selby