Sneek është një qytezë në Súdwest Fryslân, provinca FrieslandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Sneek
Flamuri i Sneek
Stema zyrtare e Sneek

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Sneek – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website

Stampa:Provinca Friesland