Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Snillfjord (kthjellim).


Snillfjord është një komunëqarkun Sør-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 508 km² dhe popullsi 1033 banorë[1].

Snillfjord
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Trøndelag
Qarku Sør-Trøndelag
Kryeqëndra Snillfjord
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Anders Johan Krokstad (Sp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 63°25′V 9°26′L / 63.417°V 9.433°L / 63.417; 9.433 (Snillfjord)Koordinatat: 63°25′V 9°26′L / 63.417°V 9.433°L / 63.417; 9.433 (Snillfjord)
Sipërfaqja 508 km2
Popullsia 1.033 banorë 2004
Dendësia 2,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Snillfjording
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1573
Snillfjord is located in Norvegjia
Snillfjord
Snillfjord
Snillfjord – harta_foto
www.snillfjord.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto