Solivella

komunë në Spanjë


Solivella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Solivella ka 685 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.4 km2.

Solivella
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Solivella.svg
Vendndodhja
Solivella is located in Spanjë
Solivella
Solivella

Koordinatat: 41°27′33″V 1°10′43″L / 41.45917°V 1.17861°L / 41.45917; 1.17861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.4 km2
Lartësia 489 m (m.n.d.)
Popullsia 685 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Solivellencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43412
Koordinatat 41° 27′ 33″ Veri

1° 10′ 43″ Lindje

Faqja Zyrtare www.solivella.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto