Sopoti (Gjakovë)

fshat në Kosovë

Sopot është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Sopot
Fshat
Vendndodhja
Sopot is located in Kosova
Sopot
Sopot
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 361 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 16″ Veri

20° 25′ 21″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto