Sottunga (Sottunga kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Sottunga
Sottunga kommun
Komunë
The southern end of Storsottunga as seen from a passing ferry in 2004
The southern end of Storsottunga as seen from a passing ferry in 2004
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.sottunga.ax

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto