Dallime mes rishikimeve të "Piroku"

115 bytes added ,  11 vjet më parë
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
v (r2.7.1) (roboti shtoj: sr:Пирок)
 
== Gjeografia ==
Piroku ka afer 5000 banore, krejtte gjithe te etnicitetit Shqiptar shqiptare. Eshte nder fshatrat me te medha te komunes se Bogovines.
 
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/37/Pirok_view.JPG/800px-Pirok_view.JPG
 
 
 
PIROKU shtrihet kah pjesa e fundit e POLOGUT TE EPERM dhe me nje forme te padefinuar gjeometrike lidhet per rrezen e Bjeshkeve te Sharrit, bjeshke te cilat gati-gati e mbane ne preher fshatin. Nga ana e lindjes kufizohet me fushen e vet (Pirokun), ne perendim me Malet e Sharrit, ne veri me fshatin Bogovine dhe ne jug me fshatin Gradec.
Anonymous user