Ndryshimi mes inspektimeve të "1 shkurt"

86 bytes added ,  8 vjet më parë
v (r2.7.1) (roboti shtoj: hsb:1. februara)
 
== Lindje ==
* [[1965]] - [[Brandon Lee]] aktor kinezoamerikan dhe djali i legjendes [[Bruce lee]]
* [[1931]] - [[Boris Yeltsin]], kryetar i parë [[Rusi|Rusisë]]
* [[1690]] - [[Francesco Maria Veracini]] kompozitor italian (v.1768)