Dallime mes rishikimeve të "Arnold Schwarzenegger"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: jv:Arnold Schwarzenegger)
[[Skeda:Arnold Schwarzenegger.jpg|right|thumb|222px|Arnold Schwarzenegger]]
'''Arnold SchwarzeneggerShvarcëenegjëerr''' lindi më [[30 korrik]] [[1947]] në [[Thal bei Graz]], [[Steiermark]], [[Austria]] ''(Madhësia: 1.88 meter)'' është [[aktor]] dhe guvernator nga [[ShBA]].
 
U rrit në një fshat të vogël të Austrisë, ku filloi edhe ssportin e bodybuilding, si dicka fitimprurvse. Ai filloi ushtrinë kur ishte 18 vjec, në vitin 1965.
Anonymous user