Dallime mes rishikimeve të "Vera Zvonareva"

100 bytes added ,  9 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Infobox tenist |Emri i lojtarit =Vera Zvonareva<br /><small>Вера Игоревна Звонарёва</small> |Foto =Zvonareva Serve Japan (cropped).j...)
 
v
|Freskimi = 13 gusht 2012
}}
'''Vera Zvonareva''' ([[Gjuha ruse|rusisht]]: '''Вера Звонарёва''; ka lindur më 7 shtator 1984, në [[Moskë]]) është teniste ruse, ish Raketa № 2 e botës në lojë individuale. Medaliste bronzi në [[Peikin 2008|Lojrat Olimpike të vitit 2008]]. Katër-herë fituese e turneut “Grand Slam” (dy në çifte, dy në dyshe të përziera). Tri herë finaliste e turneut “Grand Slam” (dy në lojë individuale, një në çift). Fituese e 12 turneve WTA në lojë individuale dhe gjashtë turneve në dyshe. Dy herë fituese e Kupës së Federatës (viti 2004, viti 2008) në përbërjen e ekipit kombëtar të Rusisë.<ref>[http://albanian.ruvr.ru/olympic_games_2012/ Yjet olimpikë të Rusisë], Zëri i Rusisë</ref>
 
== Burimet ==
3.535

edits