Hape menynë kryesore

Changes

78 bytes added ,  6 vjet më parë
v
Dita e festës së Sh. Shtjefnit është festë e urdhëruar kishëtare dhe kremtohet më [[26 dhjetor]], për këtë ajo quhet shpesh si dita e dytë e [[Krishtlindja|Krishtlindjes]].
== Shenjt mbrojtës ==
Katedralja e qytetit te Shkodres mban emrin e proktomartirit Shen Shtjefni.
 
Sh. Shtjefni është shenjt mbrojtës i disa vendeve dhe qyteteve në Itali.
 
== Shiko edhe ==
* [[Shenjtori]]
112

edits