Dallime mes rishikimeve të "Bollywood"

146 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 59 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q93196 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
'''Bollywood''''' ([[shqiptimi|sqt.]] ''' Bollivudi''')'' është [[Industria e filmit|qendra]] për [[filmstudiokinostudio|studiot e fimit]] të [[India|Indisë]], emërtuar sipas '''Bo'''mbay dhe Ho'''llywood'''.
 
== Aktorët dhe Filmat ==
: ''Këtu shini [[aktori|aktor]]ët dhe [[filmafilmi|filmat]]t më të njohur të '''Bollywood'''-it''
 
=== Filma ===
: ''Shiko edhe: [[Lista e filmave indianë|Lista e filmave të Indisë]]''
{|width="65%" align="center|
|width="30% valign="top"|
 
=== Aktorët ===
: ''Shiko edhe: [[Lista e aktorëve indianë|Lista e aktorëve të Indisë]]''
{|width="80%" align="center|
|width="40% valign="top"|
* [[Shah Rukh Khan]]
* [[Kajol|Kajol Mukherjee]]
* [[Aishwarya Rai]]
|width="40% valign="top"|
* [[Rani Mukerji|Rani Mukherjee]]
* [[Preity Zinta]]
* [[Kareena Kapoor]]
 
== Shiko edhe ==
* [[Lista e aktorëve indianë|Lista e aktorëve të Indisë]]
* [[Lista e filmave indianë|Lista e filmave të Indisë]]
 
== Lidhje të jashtme ==