Dallime mes rishikimeve të "Ndihmë:Karakteret e veçanta"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 10 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8615887 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
'''Shiko dhe:'''
* [[Alfabeti]]
* [[GërmaShkronja|Gërmat]]
----
== Fshih shenjat-wiki ==
| & || [[&|dhe]] - përdoret në gjuhën tregtare (business)
|-
| ¢ || [[Centi|Cent]]
|-
| £ || [[Pfund]]
| ¨ || [[Diaeresis|Dy pika lart]]<sup>1</sup> Dy pika lart si tek gërma jone ë. (lexoni shënimin <sup>1</sup> në fund të tabelës)
|-
| © || [[E drejta e autorit|Copyright]]
|-
| ∞ || [[Pafundësia|Pa fund]]
| ¯ || [[Macron]]
|-
| ° || [[Shkalla|Grad]]
|-
| ± || [plus]/[minus]