Dallime mes rishikimeve të "Fjolla Krasniqi"

948 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Reverted 1 edit by 46.19.231.255 (talk) identified as vandalism to last revision by 46.99.35.114. (TW)
(U largua krejt përmbajtja e artikullit.)
v (Reverted 1 edit by 46.19.231.255 (talk) identified as vandalism to last revision by 46.99.35.114. (TW))
'''Fjolla Krasniqi''' lindi me [[30 janar]] [[1986]] në [[Prishtinë]]. Ajo është një këngëtare e suksesshme prej këngëtareve te tjerë është e suksesshme nga babai i Saj Naim Krasniqi.
 
Talenti i saj u zbulua nga babai i saj këngët e saj si "Sy Jeshile", "Nuk jam zemër thyer", "Dy vjet".
 
Gandimet Jashanica është halla e këngëtares Fjolla Krasniqi mbiemri i saj i vërtete është Fjolla Mehmeti.
 
Ndërsa motra e saj është Zana Krasniqi e lindur me [[13 shtator]] [[1988]].
 
Ne Prishtine ajo jeton tani ne Amerike.
Viti 2001 Fjolla se Pari këndon këngën "Lot Kujtimi" ne Polifest si dhe ne vitin 2002 ajo prezantohet me këngën e dyte "Nuk jam zemër thyer".
Si dhe xhaxhai i saj është Nexhmi Mehmedi dhe Edona Llalloshin e kane diçka te afërt.
Edona është vajza e dajës Fjolla Krasniqit si dhe Milot Llalloshi është Djali i dajës se saj.
 
[[Kategoria:Lindje 1986]]
[[Kategoria:Këngëtarë]]