Dallime mes rishikimeve të "Club Penguin"

378 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''[[Club Penguin]]''' është lojë online(MMO)që përfshin një botë virtuale që përmban lojra online dhe aktivitete të ndryshme.E krijuar nga kompania [[New Horizon Interactive]](tani e njohurë si [[Disney Canada Inc.]]).Pas beta-testimit ,[[Club Penguin]] u vë në dispozicion të publikut më [[24 tetor 2005]].Në [[2007]] [[Club Penguin]] kishte [[30]] milion llogari të pordoruesve.Deri në korrik të [[2013]] [[Club Penguin]] kishte [[200]] milion logari të pordoruesve.
 
<nowiki><p><a href="http://www.clubpenguin.com/?oast=DOS_CP_CPVW_UNK_NA_CPBRAND-BP_BAC_EN_GLOB_274x86&cmp=clp_bac_en_cpbrand-bp_unk_274x86_na_extl"><img src="http://media4.clubpenguin.com/sites/default/files/styles/manual_crop_scale_275x85/public/images/banner/clubpenguin-banner-lg-1.gif" alt="Club Penguin - Waddle around and meet new friends!" border="0" /></a></p></nowiki>
===Maskotat===
Pinguinët e famshëm,ose maskotat,janë karaktere që i përshtaten ngjarjeve.Maskotat mund të takohen gjatë festave.Çdo maskot ka veshje speciale.Më posht keni një list të moskotave:
Anonymous user