Dallime mes rishikimeve të "HIV"

11 bytes removed ,  7 vjet më parë
Reverted 1 edit by 37.26.82.54 (talk): Rvt. (TW)
(Reverted 1 edit by 37.26.82.54 (talk): Rvt. (TW))
HIV ishte identifikuar për herë të parë më 1984 nga shkencëtarët francez dhe amerikan, por virusit që ndjellte vdekjen nuk iu dha emri deri më 1986.
Mendohet që për herë të parë e ka shfaqur një majmun me ngjyrë të gjelbër prej të cilit pastaj është infektuar edhe njeriu.
 
Stop AIDS
 
== Shih edhe këtë ==