Dallime mes rishikimeve të "Misllodezhda"

1.116 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Fix)
{{Kartela vendbanim
{{Infobox MKD fshat|
| emri = Misllodezhdi
| foto harta=
| emri_amtar = ''Богојци/Bogojci''
| emri='''{{PAGENAME}}'''
| lloji_vendbanimit = fshat
| komuna= [[Komuna e Strugës]]
| figura =
| krahina=
| figura_përshkrimi =
| banor= 720 (2002)
| shteti = MKD
| posta=
| shkalla_administrative = 3
| telefoni=
| ndarja_adm_shkalla_1 = Jugperëndimor
| lartësia= 1230 m
| artikulli_ndarja_adm_shkalla_1 = Rajoni jugperëndimor (Maqedoni) <!-- Artikulli për rajonin -->
| sipërfaqja=
| ndarja_adm_shkalla_2 = Struga
| gjerësia=
| artikulli_ndarja_adm_shkalla_2 = Komuna e Strugës
| gjatësia=
| kryetari =
| web=
| lartësia = 1230
| sipërfaqja =
| popullsia = 720
| popullsia_data = 2002<ref name="stat">[http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)] {{mk}} {{en}}</ref>
| prefiksi =
| kodi_postar =
| harta_përshkrimi =
| gjer_g = 41 | gjer_m = 18 | gjer_s = 00 | gjer_dr = N
| gjat_g = 20 | gjat_m = 41 | gjat_s = 35 | gjat_dr = E
}}
 
'''{{PAGENAME}}''' është fshat në komunën[[Komuna e Strugës|Komunën e Strugës]], [[Republika e Maqedonisë|Maqedoni]].
 
== Gjeografia ==
 
== Demografia ==
Fshati pati 720 banorë në vitin 2002,është i përbërë nga popullsia shqiptare.<ref name="stat"/>
===== Tabela e popullsisë (2002) =====
{| class="wikitable"
 
== Historia ==
 
== Referencat==
{{reflist}}
 
== Shih edhe ==
{{Komuna e Strugës}}
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{MKD-gjeo-cung}}