Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca Alicante"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Infobox vendbanim |Emri = Provinca Alicante |Emri në gjuhën vendase = '''Alicante/Alacant''' |Lloji i vëndbanimit = Provincat e S...)
 
v
}}
 
'''Alicante''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Komuniteti i Valencias]], në [[Spanja|Spanjë]]. AlicantekaAlicante ka një popullsi prej 1 945 642 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5816.5 km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==