Dallime mes rishikimeve të "Provinca Albacete"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
vNo edit summary
}}
 
'''Albacete''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Castilla-La Mancha]], në [[Spanja|Spanjë]]. AlbacetekaAlbacete ka një popullsi prej 402837 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14858 km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==