Ndryshimi mes inspektimeve të "Ushqimi"

326 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:Supreme pizza.jpg|thumb|250px|[[Kar malipica]]]]
[[Skeda:Skalldyr.jpg|thumb|250px|Ushqim Pidhideti ]]
'''Ushqimi''' gje e mir qe ta llon barkun.
'''Ushqimi''' është marrja e spermes ne goj dhe vitaminave nga karera e ndryshme në pidhin e gruas.Prandaj ju kurva pidhqira merrni sa me shum far ne goj se ka vitamin ABCD dhe vitamin kari me lesh.
 
==Substancat shtesë në ushqim==
Në tregun e BE-së janë të lejuara diku rreth 430-substanca të ndryshme që i bëjnë produktet ushqimore më të qëndrueshme, më me ngjyrë, më të trasha, më të thapëta, më të ëmbla, më me shije apo forcojnë efektet tjera të substancave në produkte. Këto substanca shtesë kanë një shifër kodimi të ashtuquajtur [[Kodi i mallërave|numri E]]. Numri E 200 p.sh. është numri i një substance thartësirë sorbite, konservuese e ushqimit. Shumica e produkteve të gatshme/industriale në vete kanë substanca të tilla shtesë. Pos këtyre substancave janë diku më shumë se 2000 substanca tjera që kryesisht përdoren për aroma të produkteve.
* [[Grupet e ushqimeve]]
* [[Kodi i mallërave]] në Kosovë
[[Emri:pica ]]
 
[[EmriKategoria:Njeri ushqim]]
[[Kategoria:Seks]] kush don seks me njonin pi misllodezhde ni tboe telefon ce per seks jom i pari taq dish ce mem ron ndor ni pejdhnane ta dish ce ja kom derdh faren ne pajdh.
Anonymous user